• Android Ne Kadar Güvenli?

Johns Hopkins Üniversitesi'nde Kriptogtafi alanında profesör olan Matthew Green yaptığı güvenlik sistemi çalışmalarında Android 7.0 Nougat hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Kriptogtafi uzmanı Matthew Green’ın yaptığı açıklamaya göre, Android N şifrelemesi iOS işletim sisteminin 6 yıl önceki detaylarını barındırıyormuş.

Son yıllarda gelişmeye devam eden teknolojiyle birlikte sistem kullanıcılarının da şahsi verileri Hackerler tarafından ele geçiriliyor. Bu atakları durdura bilmek için yetkililer ne kadar önlem almaya çalışsalar da bu önlemeler atağı yapacak Hackerleri durdurmaya yetmiyor.

Kriptogtafi profesörü Matthew Green, Android’in 2016 yılında piyasaya sürmüş olduğu güvenlik protokolünü rahatlıkla aşabildiğini blog yazısında takipçileriyle paylaştı. Yaşanan bilgi sızıntılarını engellemek için Apple 6 yıl önce önlem almıştı, fakat Android sistemi bu bilgi sızdırma konusunda iOS’un oldukça arkasında geldiğini söyledi.

Yapılan açıklama sonucunda Android sisteminin güvenlik konusunda iOS’dan hayli zayıf kaldığını gözler önüne sürdü. Güvenlik ihlali konusunda Android yetkilileri oldukça önemli önlemler alması gerekiyor.

Android Ne Kadar Güvenli? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Android Ne Kadar Güvenli? hakkında yorum yaz