• iPhone Hacklendi

FBI'ın geçtiğimiz sene bir teröristin üzerinde ele geçirdiği iPhone'un şifresini kıramaması üzerine Apple ile yaşadığı dalaşma sırasında, iOS kilitlerinin kolaylıkla kırılamayan bir güvenlik önlemi olduğunu anlamıştık.

FBI, uzun tartışmalardan sonra nasıl yaptıklarını açıklamadığı şekilde cihazı kırarak telefona erişim sağlamışken, o zamandan sonra kilidi kırmak üzerine yapılan bütün diğer çalışmalar sonuçsuz kaldı.

Fakat şimdi Hindistan'daki bir güvenlik uzmanı, iOS aktivasyon kilidini kırmayı başardığını duyurdu.

Hemanth Joseph isimli araştırmacının söylediği yönteme göre, iPhone'un ekran şifresi ve aktivasyon kilidi aktif sunulduktan sonra, cihazda kullanıma açık olan birkaç özellikten biri de, Wi-Fi bağlantısı...

Güvenlik uzmanı, bu panalde son derece uzun W-Fi ağ isimi ve şifresi yazarak, telefonun kilit ekranının kilitlenmesine neden olduğunu ve telefonu uykuya geçirip yeniden açtığında, aktivasyon kilidini geçmeyi başardığını söyledi.

Güvenlik uzmanı Hemanth Joseph bu açığı 4 Kasım'da Apple'a rapor ettiğini de söyledi. Firma ise konuyu araştırmaya başladı.

Bu nedenden ötürü, ilk güncelleme ile beraber bu açığın kapatılması da mümkün ancak o güne gelene kadar, cihazınızı kilidine güvenip kimsenin eline bırakmamakta fayda var.

iPhone Hacklendi hakkında yorumlar

  • Feridun | 13:48:53 | 31/Temmuz/2017 |

    FBI bile ıphone u kıramadı ya helal olsun

iPhone Hacklendi hakkında yorum yaz