• Google  Tasarımını Yeniliyor!

 Google+ Tasarımını Yeniliyor!

 Google, yaptığı bir açıklamayla Google+ sosyal platformunun klasik kullanıcı arayüzünü artık tamamen kaldıracağını duyurdu. Topluluklar ve Koleksiyonlar gibi iki bölümle birlikte revize edilen Google Plus, kullanıcılara hala eski modu kullanma imkanı sunuyordu. 24 Ocak itibariyle de bu olay ortadan kaldırılıyor.

 Böylelikle klasik arayüz tamamen kaldırılacak ve etkinlikler özelliği geri geliyor. Google’ın sosyal ağını kullananlar web üzerinde çeşitli etkinlikler yapabilecek ve oluşturulmuş etkinliklere katılabilecekler. 

 Ayrıca Google+ artık düşük kalitedeki yorumları otomatik olarak gizleyecek. Şirket, uygulama üzerinde değişiklikler yaparak ekranı daha etkin bir şekilde kullanma fırsatını sunuyor. Google+’ın web versiyonunda yeni bir yakınlaştırma aracı da yer alacak. Böylelikle bir görsele daha yakından bakmayı ve daha iyi görmeyi sağlayan Google+ geçtiğimiz günlerde de RASIR olarak tanımlanan görüntü sıkıştırma aracını duyurmuştu. Genellikle büyük fotoğrafları, sahip olduğu piksellerin dörtte birine bölerek oluşturan bu sistem şimdilik sadece Google+ içinde kullanılırken gelecekte daha başka Google uygulamalarına geleceği düşünülüyor.

Google+ Tasarımını Yeniliyor! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Google+ Tasarımını Yeniliyor! hakkında yorum yaz