• Steam Nedir? Nasıl kullanılır?

 Steam nedir?

Steam, istediğiniz oyunu bulup kolayca indirebileceğiniz çok büyük bir oyun platformudur.Steam, Counter-Strike oyununun yaratıcı firması valve tarafından 2003 yılında kurulmuştur.Steam kullanan kullanıcı sayısı her geçen gün giderek artmaktadır.10 binin üzerinde oyunun bulunduğu bu platformun yaklaşık 130 milyon aktif kullanıcısı mevcut.Platform içerisindeki bu kullanıcılar birbirlerini arkadaş olarak ekleyip beraber oyun oynayabilir ve mesajlaşabilirler.Steamı çekici kılanda bu özelliğidir.Steamda oyunlar ücretli veya ücretsiz olabilir.Ücretli bir oyun indirip oynamak istiyorsanız kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekecektir.İndirdiğiniz oyun artık sizin kütüphane kısmınızda kayıtlı kalacaktır.Steamda; yılbaşı,cadılar bayramı,kara cuma vs. gibi bir çok özel günde yüksek indirimler uygulamaktadır.

Nasıl steam hesabı alıp kullanabilirim?

Steam oyun platformunu kullanabilmek için tabiki de bir üyeliğe ihtiyacımız var.Bu üyelik http://store.steampowered.com/ adresinden kolayca elde edilebilir.Daha sonra "Steam yükleyin" butonuna tıklayıp programı indirebilirsiniz. Steam programını başlattığınızda giriş ekranı gelicektir.Üyelik bilgilerimizi yazdıktan sonra sadece ilk giriş için e-posta hesabınız ile doğrulama yapmanız gerekecek.E-posta hesabınıza gelen kodu girerek Steam oyun platformuna giriş yapabilirsiniz.

Steamda nasıl oyun edinebilirim?

Steamda tüm oyunların bulunduğu kısım "Mağaza" adı altındadır.Bu kısma girdiğinizde binlerce çeşit oyun karşınıza çıkacaktır.İstediğiniz türde ve fiyatta oyun bulabilirsiniz. Tabiki arama kısmından istediğiniz oyunun ismini yazıp onu da bulabilirsiniz.Steam da oyunlar ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılır.Eğer indirmek istediğiniz oyun ücretsiz ise direk indirip kolayca oynayabilirsiniz.Eğer ücretli ise önce kredi kartı,paypay vb ödeme seçenekleriyle ödeme yapıp daha sonra oyunu indirebilirsiniz.İndirdiğiniz oyunlar kütüphane kısmına eklenecektir.

Steam Nedir? Nasıl kullanılır? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Steam Nedir? Nasıl kullanılır? hakkında yorum yaz