• MAKALELERDE KOLAYCA SEO ELDE ETMEK

 MAKALELERDE KOLAYCA SEO ELDE ETMEK

Makale yazarlarının, içerik üretmekten ziyade kolayca seo uyumu elde etmek gibi bir endişesi vardır. Aslına bakılırsa seolu makale yazmak zor bir iş olmadığından seolu gözükse de çoğu mekanik olan bir sürü içerik ile karşı karşıyayız. Seo elde etmenin sadece anahtar kelimeleri kullanmak ve alt başlıklarla makale yazmak olduğu kanaatini bir türlü ortadan kaldırmak mümkün olmuyor. Defalarca bu konuda yazılarla okurlarımıza açıldık. Seolu makale yazmak ve seolu makale elde etmek aslında kolay fakat bir o kadar zor bir iştir.

Tamam, anahtar kelimelere diyecek bir şeyimiz yok. Ancak seolu halde yazılan çoğu makale, okuyucunun ilgisini çekmemesi ile kalitesi çöpe atılmış oluyor. Google arama motorunda önerdiği seçeneklerde en çok ilgi gören ve tıklanan başlıkların bulunduğu siteleri listelemekte. Hal böyle olunca makalede seo konusunda daha farklı bir yaklaşıma yöneltiyor bizleri.  Makalelerde kolayca seo elde etmek mümkündür. Yapılacak iş makalenin ilgi çekici özelliklerini arttıran kısımları geliştirmektir. Bu bağlamda bir makaleyi okutturabilen teknik olarak seo elde etmese de yazılan makalenin bulunduğu sayfayı üst sıralara taşımış olur. Zaten amaçlanan da bu değil midir? Daha fazla okunma daha fazla ziyaretçi ve reklam gelirleri…

 

USLUP VE İLGİ ÇEKİCİLİK

Aynı konuda yazılan, birçok makaleyi incelediğimizde daha kaliteli ve güçlü içeriği olduğu halde listelenme şansı daha az olan içeriklerle karşılaşıyoruz. Bunun nedeni hakkında hiç düşündünüz mü? Gerçekten seo konusunda bilgisi olmayan yazarların bile makalelerini okutturduklarını görüyoruz. Peki, nedir bu işin sırrı? Onlar tamamen sıra dışı yazdıkları ve hiçbir elle tutulacak teknik yapısı olmadığı halde makelelerinin nasıl Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlıyorlar? Buna verilecek cevap çok basittir. Üslup ve ilgi çekicilik. Demek ki seo konusunda tüm bilgileri yalayıp yutsanız da bir aceminin ilgi çekici makalesini kullanıcılara okutmasına engel olacak ve onu geçebilecek içerik üretemezsiniz. Neden mi? Siz teknik olarak üstünüze düşen her şeyi yapıyorsunuz fakat bir konuyu eksik bırakıyorsunuz: O da makalenin albenisi.

Google arama motoru üzerinden içeriklere aratmalarla ulaşan kişiler öncelikle dikkat çekici başlıklara yönelirler. Eğer ziyaret ettikleri sayfada aradıkları konu için yeterli bilgiyi kolayca elde ederlerse, makaleyi okurken geçirdikleri süreyi Google hemen dikkate alır ve bundan içeriğin kanıtsandığı ve kabullenilip beğenildiği anlamı çıkarır. Akabinde hemen o sayfanın ve içeriğin bulunduğu sitenin reytingini arttırır. Olay budur. Yani attığınız başlık adeta bir tavlacının elmasını satarken onu parlatmasına benzer. Şaheser değerinde içeriklerde üretseniz de ilgi çekemediğiniz sürece dilerseniz seo konusunda devrim niteliğinde makaleler yazmış olun.

MAKALELERDE KOLAYCA SEO ELDE ETMEK hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

MAKALELERDE KOLAYCA SEO ELDE ETMEK hakkında yorum yaz