•  SAMSUNG İTİBARINI GERİ KAZANABİLECEK Mİ ?

 SAMSUNG İTİBARINI GERİ KAZANABİLECEK Mİ ?

Samsung itibarını geri kazanabilecek mi? Samsung Galaxy Note 7 telefonlarında yaşanan fiyaskonun telafisi gerçekten zor olacak. Samsung şimdi daha dikkatli çalışmalı ve daha farklı bir kimlikle ortaya çıkmalı. Çoğu otorite Samsung Firmasının çalıştığı birçok batarya üreticisi şirketle yolunu ayırması gerektiğinden bahsetmekte. Bu gerçekleşse bile Samsung telefonlarına bir ayrıcalık katmayacaktır. Samsung, piyasada birçok firmanın gerisinde kaldı. Oldukça zarar etti. Hisse fiyatları düştü ve kendisine güvenen ve inananları hayal kırıklığına uğrattı elbette bunun tamiri kolay olmayacaktır.

SAMSUNG İÇİN BEKLENEN SENARYO

Samsung için beklenen senaryo farklı bir teknoloji ve modelle piyasaya tutunma girişimidir. 2017 yılı içerisinde bunu gerçekleştiremezse piyasalardan silinip gitmesini ve sonunu da hazırlamış olacak. Samsung için artık sıradan hiçbir gelişme beklenmiyor. Samsung firması ya tamam ya devam noktasında.  Akıllı telefon piyasalarında ses getirecek bir ürüne imza atmaktan başka çareleri yok. Üstelik bu ürünün diğer telefonlardan daha tutulması gerekecek. Tekrar aynı problemler, yani malum batarya yanması ve patlaması gibi sıkıntılar ortaya çıkarsa artık Samsung firması yolun sonuna gelebilir. Bu endişe ile Samsung Firmasının titizlikle çalıştığını biliyoruz.  Samsung Galaxy Note 7 telefonlarında meydana gelen aksaklığı tespit etmeleriyle çalışmalarına hız vermek amacıyla önleri açılmış olacak.

YENİ MODEL SAMSUNG TELEFONUNU HEYECANLA BEKLİYORUZ

Şayet bu seferde herhangi bir sıkıntıyla kullanıcılar karşılaşırlarsa Samsung Firmasının zor günlerin bekleyeceğini söyleyebiliriz. Samsung, böylesine ikinci bir talihsizlikle tamamen itibarını kaybetmiş olacaktır. Bu saatten sonra Samsung üreteceği ve piyasaya süreceği yeni model telefonda diğer rakiplerin bir adım önünde olmak zorunda. Beklenen, aranan ve ihtiyaçları karşılayan, kaliteli ve sağlam bir telefonla piyasalarda yeni Samsung Telefonunu heyecanla bekliyoruz. Nokia Telefonların 2017 Ocak ayında piyasaya çıkmasıyla Samsung bir rakip sahibi daha oldu. Piyasaları tartan ve telefon kullanıcılarının eğilimini araştıran Nokia üreticisi HMD Global, ilk Nokia 6 telefonu piyasaya sürdü. Görünüşe göre bununla da kalmayacak ve piyasalarda ses getirecek atılımlar içinde olacaktır.

Akıllı telefon piyasasındaki tüm gelişmeler şu an Samsung Firmasının aleyhine işlemekte. Yaşanan sorunun en kısa süre içinde çözülmesi ve yeni model telefonlarda da aynı problemin ortaya çıkmaması için yoğun çaba sarf ediyorlar. Eğer 2017 yılı bitmeden netice elde edemez ve yenilenemezlerse bir müddet sonra piyasalarda Samsung isminin kaybolmasına şahit olmamız çok olası görünüyor. 

SAMSUNG İTİBARINI GERİ KAZANABİLECEK Mİ ? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

SAMSUNG İTİBARINI GERİ KAZANABİLECEK Mİ ? hakkında yorum yaz