Giyilebilir Teknolojide Bir Adım İleri: Akıllı Deri

Giyilebilir Teknolojide Bir Adım İleri: Akıllı Deri

Admin    188 kez okundu

Elektrot sensörleri ile kalp ritmini ölçüp gösterebilen çok ince yapıya sahip deri formundaki bu teknoloji Japon bilim adamı Takao Someya tarafından tanıtıldı.

Kullanıcının kalp ritimlerini kaydedebilen, kablosuz iletişimi destekleyen akıllı deri, bu verileri akıllı telefon ya da bulut ortamına gönderebiliyor.

Üzerinde bulunan mikro-LED'lerin elastik kablolama yöntemiyle birbirine bağlanması sayesinde oldukça esnek yapıya sahip olan bu deri kendi boyutunun %45'i kadar esneyebiliyor.

Tokyo Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından yürütülen çalışma, sağlık verilerinin izlenmesi gereken hastaların doktorları ile aralarındaki iletişimi kolaylaştırabilecek olan bu teknoloji gelecekte hareket edemeyen hastalar için daha gelişmiş ürünlerin üretilmesine ışık tutabilir.

Giyilebilir Teknolojide Bir Adım İleri: Akıllı Deri

hakkında yorumlar

Henüz Yorum Yok
Giyilebilir Teknolojide Bir Adım İleri: Akıllı Deri

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

Instagram DM

Instagram DM'ye Sesli Mesaj Özelliği Geldi

Instagram DM'ye Sesli Mesaj Özelliği Geldi Whatsapp'da bulunan sesli mesaj özelliği, sıkça kullanılan Instagram DM'ye de geldi. Instagram, yakın bir zaman da Direct Message'da yaptığı güncelleştirmeler ile...

  Snapchat, Instagram

Snapchat, Instagram'da Olan Özellikleri Test Ediyor

Snapchat, Instagram'da Olan Özellikleri Test Ediyor Snapchat, kullanıcı sayısına bakıldığında Instagram'dan çokça geri kaldığını görebiliriz. Uygulamanın yapımcıları bu açığı kapatabilmek için çok çaba sarf...