• The Last of Us 2 inceleme

 The Last of Us 2

Sony ve Naughty Dog'un ortak çalışması olarak ortaya çıkan, yeni aksiyon macera oyunu The Last of Us 2'yi 2016 yılının Aralık ayında şirket oyun severlere resmen duyurdu. Oyunun ilk serisinin 2013 tarihinde çıktığını düşünürsek zaten bu oyun için uzun süredir bir bekleyiş vardı. Peki grafikleri ve görüntü kalitesiyle sürekli kendinden bahsettiren The Last of Us'ın ikinci oyunu nasıl birazda bundan bahsedelim.

The Last of Us Part II, adından da anlaşıldığı üzere serinin devam oyunu ve ikinci bölüm. Aslına bakarsanız. Oyunda Ellie'yi yöneteceğiz, yapımcılar, devam oyununda Ellie için birçok özel şeyler planlıyor.  Yani oyun severler oyunda sadece Ellie'yi yönetirken  "farklı bir karakter" yönetmeyecek, bununla birlikte Ellie'nin kişisel özelliklerin daha yakından görüp tanıyacağız. Dolayısıyla oyunda bu kez daha farklı bir oynanış stratejisi olacak.

Yaratıcı Yönetmen Neil Druckmann'ın ifadesine göre Part II, ilk oyunla karşılaştırıldığında daha  sert ve acımasız geçecek. İlk oyunda Joel ile Ellie arasında bir sevgi vardı ancak yeni oyunda, oyuncuları zorlamak için her şey size karşı ve oyun içinde tek başınıza hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. The Last of Us 2, başlangıcı ilk oyunun birkaç yıl sonrasında başlıyor ve Ellie artık 19 yaşına gelmiş  hırçın bir kız.

The Last of Us 2, içinde birçok yeni animasyon, tasarım ve grafik içeriyor. Oyun içerisinde özellikle derin gölgelere ve keskin ışık efektlerine çokça yer verilmiş. Yüksek çözünürlük ve HDR faktörlerini de düşündüğümüzde oyunun daha çok PS4 Pro sahiplerine hitap edeceği görülmektedir.

The Last of Us 2 Ne Zaman Çıkacak?

Şirketler henüz oyunun resmi çıkış tarihini açıklamadı ancak  en erken olarak Aralık 2017'de yetişmediği taktirde en geç 2018 yılının ilk ayında çıkması beklenmekte. 

 

 

The Last of Us 2 inceleme hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

The Last of Us 2 inceleme hakkında yorum yaz