• WhatsApp ın Durum Özelliği Geri Geldi

En popüler anllık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'in Snapchat ve Instagram'a oldukça benzeyen hikaye özelliğinin bulunduğu "durum" güncellemesi kullanıcılar tarafından tepkilere neden olmuştu. Tepkilerin ardından WhatsApp'ten geri adım geldi. Beta güncellemesi ile bilrikte durum güncellemelerinin' geri gelebileceği sinyalleri daha önce verilmişti.

Dünya üzerinde neredeyse bir milyardan fazla kullanıcısı bulunan dev mesajlaşma uygulamasının yaptığı bu son güncelleme büyük tepki toplamıştı. Uygulamada "kişiler" sekmesinin bulunduğu sayfa ortadan kaldırılırken bu simge yerine hikaye özelliğinin olduğu "durum" geldi. Uygulamaya kullananlar bu sekmeye tıkladıklarında Instagram ve SnapChat'te gördükleri ve kısa süre izlenen ve ardından kaybolan görüntülerle karşılaşıyor. Önceden bulunan kişiler sekmesi ise daha önce grup oluşturmak için kullanılan sohbet simgesine taşınmış durumda.

WhatsApp'ın kaldırılan durum özelliği son güncelleme ile birlikte resmen geri gelmış durumda. WhatsApp'ın Snapchat'ten taklit ederek "Durumlar" adı verdiği özelliği ile Snap atma dönemi başlamıştı. Birçk kulanı tarafından sevilmeyen ve pek kullanılmayan bu özelliğin yanı sıra bir de önceki durum kısmının kaldırılmasıyla tepkilere neden olan WhatsApp, ne kadar büyük bir şirket olsa da kullanıcıların tepkileri sonucunda durum özelliğini geri getirdi. "Hakkımda" bölümüne eklenen durum, telefon numaranız ile birlikte görüntülenirken, artık sohbette olduğunuz kişinin de durumuna profil bölümünden ulaşabileceksiniz. Eski durumun geri gelmesi ile beraber herkesin son durumunun yazdığı WhatsApp'ta istenildiği taktirde Ayarlar>Adınız ve Profil Resminizin Olduğu Bölüm>Hakkımda adımlarını kullanarak durumunuzu güncelleyebilirsiniz. Böylelikle WhatsApp büyük bir geri adım atarak kulanıcılarını memnun etme çabasına girdi. İlerleyen günlerde WhatsApp'ın snap paylaşımlarını da kaldırıp kaldırmayacağını hep birlikte göreceğiz. Bu arada merak edenler için Android tarafında WhatsApp Beta'nın 2.17.95 sürümü ile bu özelliğinin geldiğini belirtelim.

WhatsApp ın Durum Özelliği Geri Geldi hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

WhatsApp ın Durum Özelliği Geri Geldi hakkında yorum yaz