• Yeni Call of Duty İkinci Dünya Savaşında Geçecek

 Geçtiğimiz Şubat ayının ortalarına doğru Activision'dan bir açıklama gelmişti. Firmanın CEO'su olan Sledgehammer Games tarafından geliştirilecek olan yeni Call Of Duty’nin serinin köklerine döneceğini ve geleneksel savaşın tekrar oyun severlerle buluşacağını duyurmuştu.

Call of Duty serisinin en büyük rakibi olarak bilinen Battlefield'ın yeni oyununun 1. Dünya Savaşı'nı konu alması bir hayli ilgi görmüştü. Yapılan açıklamalara bakarsak Call of Duty'nin 2017'deki yapımı ise 2. Dünya Savaşı'da geçecek gibi duruyor.

Yeni Call of Duty İkinci Dünya Savaşı'nda Geçecek

Call of Duty oynarken teknolojiyi kullanmaktan sıkılanlara ve geçmişe dönmeyi bekleyenlere son oyunla beraber güzel bir haberimiz var. Call of Duty uzun bir süre sonra İkinci Dünya Savaşı dönemine dönmeye hazırlanıyor. Son yıllarda çıkardığı serilerle kendini iyice bilim kurgu dönemlerine kaptıran Call of Duty, geçmişe dönmeye karar vermiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Call of Duty İkinci Dünya Savaşı posteri sızmıştı. Zaten genellikle oyun dünyasında popüler markaların oyunları duyurulmadan önce hep bir sızıntı olur. Bu sızıntılara genelde Call of Duty de dahil olmuştur. Reddit üzerinden yapılan ve büyük ses getiren sızıntıya göre, yeni CoD İkinci Dünya Savaşı'nı yıllarını temel alacak gibi duruyor.

Uzun bir süredir hem modern zamanları konu alırken hem de gelecek senaryoları üzerine çalışan Call of Duty stüdyoları bu kez bizlere bir sürpriz hazırlıyor. Yine belirtmek gerekir ki Activision'ın yaptığı "Sledgehammer bu yıl Call of Duty'yi köklerine döndürecek." açıklaması hem posterleri hem de yapılan çalışmaları da bir hayli doğruluyor. Her ne kadar basına sızdırılan poster ve çelik oyun kutuları ne kadar gerçek bilemesekte, Call of Duty eğer hala zirveyi kovalamaca istiyor ve çok satmaya devam etmek istiyorsa, bu yıl sağlam bir oyunla oyun severleri memnun etmesi gerekiyor.

Yeni Call of Duty İkinci Dünya Savaşında Geçecek hakkında yorumlar

  • Burak | 11:01:26 | 31/Temmuz/2017 |

    Call Of Duty sonunda gelecek ile ilgili oyun yapmayı bıraktı .

Yeni Call of Duty İkinci Dünya Savaşında Geçecek hakkında yorum yaz