• Fallout 4 e VR Desteği Geliyor

Bethesda şirketi, Fallout 4’ün sanal gerçeklik versiyonunun bu düzenlenecek olan E3 2017 için tanıtılacağını duyurdu. Sanal gerçekçilik oyunlarını değerlendirdiğimizde, VR oyunları ülkemizde pek de ilgi görmüyor diyebiliriz. Ancak Fallout hayranları söyle konusu olduğunda bu durum nasıl bir etkisi yaratıcak ilerleyen zamanda göreceğiz.

Fallout 4, 10 Kasım 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştı ancak o günden bu yana geliştirilmeye devam ediliyor. Bethesda şirketi zaten Fallout 4‘e VR desteğini hazırladığını E3 2016’da açıklamıştı. Bethesda şirketinin patronu Todd Howard Fallout 4 VR için yeni bilgiler paylaşırken, oyunun başından sonuna kadar VR desteğiyle oynanabileceğini de sözlerine eklemişti. 

Fallout 4'ün VR sürümü için Yapılan açıklamalardan sonra uzun zamandır herhangi bir bilgi yapılsa da Todd Howard'ın söylediklerine göre herşey harika gidiyor. Bir başka pencereden bakarsak Bethesda Games'in bu sessizliği iddialı bir çıkışın da habercisi olabilir. Oyunun VR sürümünün E3 2017'ye yetiştirileceğini belirten Bethesda yetkilisi Pete Hines, "Fallout 4'ün VR sürümünün hayatınızda gördüğünüz en inanılmaz şey olacak. VR sürümünü oynarken kafanızı çevirdiğiniz her an size oldukça gerçekçi gelecek ve oyünü adeta yaşayacaksınız. Aklınızı alacak ve gördüğünüz en çılgın şeylerden biri olacak" açıklamasında bulundu. Pete Hines yaptığı açıklamalat oyun severleri daha fazla heyecanlandırsa da beklentiyi çok da yükseltmemek gerekir.

Her ne kadar Fallout 4 VR'ın E3 2017'de tanıtılacağı duyurulsa da çıkış için herhangi bir tarih verilmiş değil. Bethesda şirketi E3 fuarında pek çok yeni tanıtımda bulunacak, ancak en gözde ürün hiç şüphesiz Fallout 4 VR olacak. Fallout 4 VR sürümünün ilk olarak HTC Vive VR sistemini desteklemesi bekleniyor. Ancak şirketin Oculus Rift ve Playstation VR sistemlerini de desteklemesi büyük bir olasılık. Yani bu sistemlere de resmi destek verilme oyun severleri memnun edeceği gibi oyuncu kitlesini de artıracaktır.

Fallout 4 e VR Desteği Geliyor hakkında yorumlar

  • Buğra | 10:58:51 | 31/Temmuz/2017 |

    fallout 4 dışında bütün serisini bitirdim

Fallout 4 e VR Desteği Geliyor hakkında yorum yaz