• LG G6 nın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

 LG'nin son amiral gemisi olan LG G6'nın Türkiye fiyatı belli oldu. LG, telefonu ön siparişle alanlara özel bir sürpriz hazırlamış ancak şirket bu süprizi açıklamadı. Açıkçası cihazın fiyatı biraz yüksek, umarız telefon beklentileri karşılar.

Android dünyası, son zamanlarda iyice kızışmaya başladı. Özellikle geçtiğimiz günlerde duyurulan Galaxy S8 ile Android sektöründe yeni bir pazar sezonu da başlamış oldu. Telefonların fiyatlarının ülkemizde çok yüksek olması bizleri üzen bir durum. Ancak bütçesi yeten kişiler için yeni modellerin hızla çıkacağını söyleyelim. Zaten bütçesi olmayanlar da faturaya ek telefon kampanyalarına yönlemektedir.

LG G6’nın Türkiye çıkış fiyatı ise sonunda belli oldu. 19 Nisan’dan itibaren Türkiye piyasasında satışa sunulacak LG G6, 12-18 Nisan tarihleri arasında ön siparişle satın alınabilecek. LG G6’nın Türkiye satış fiyatı ise, 3699 TL olarak açıklandı. LG'nin en büyük rakibi olarak gözüken Samsung Galaxy S8 ise 4399 TL’den satışa sunulmuş ancak bu fiyatın 400 TL’sini aksesuar mağazalarında kullanılmak üzere hediye çeki şeklinde müşterilerine duyurmuştu.

LG G6, fiyat olarak beklentilerimizin ne yazık ki üzerinde yer almaktadır. Bunun fiyatta yüksek kurun etkisi olsa dahi, bu kadar yüksek fiyata olmasını beklemiyorduk.

LG G6’da 5.7 inç QHD FullVision ekran bulunuyor. Ekranın boyutu 18:9 oranında olacak. 1.5 metre derinliğe kadar suya karşı dayanıklıl olavak telefonun, daha önceki modellerinin aksine bataryasının çıkarılamadığını da sözlerimize ekleyelim. Snapdragon 821 işlemci bulunan cihazın ilk iki çekirdeği 2.35 GHz hızında olacak, diğer iki çekirdeği 1.6 GHz hızında çalışacak. Adreno 530 grafik işlemcisinin bulunduğu telefona 4 GB RAM yerleştirilmiş. Aynı zamanda 32 ve 64 GB’lık iki farklı depolama alanı sunan telefonun hafızasını, microSD kart ile 256 GB’a kadar yükselebiliyorsunuz.

LG G6 nın Türkiye Fiyatı Belli Oldu hakkında yorumlar

  • Enver | 11:56:45 | 31/Temmuz/2017 |

    çok pahalıymış ama bu bir amiral gemisi yani para verilir

LG G6 nın Türkiye Fiyatı Belli Oldu hakkında yorum yaz