• SEGA bir dönemin efsaneleri konsol oyunlarını mobil cihazlara taşıyor.

 SEGA, bir dönemin efsaneleri konsol oyunlarını mobil cihazlara taşıyor.

 

 

Yeni mobil oyun arayışı içinde olanlara SEGA'dan güzel bir haber var. Oyunları ve oyun konsolları ile bir döneme damgasını vurmuş şirket SEGA, artık nostalji olarak kabul edilen efsane oyunlarını Android ve iOS platformu oyun tutkunlarına sunmaya hazırlanıyor.

"SEGA Forever" adlı yeni programını duyuran SEGA, bu program içersin de bir zamanların klasikleşmiş konsol oyunlarını düzenli aralıklar ile Android ve iOS işletim sistemli telefon kullanıcılarına sunacak. SEGA, ilk aşamada 5 tane oyunun geleceği duyurdu.

İlk aşamada gelecek oyunlar; Sonic the Hedgehog, Phantasy Star II, Comix Zone, Kid Chameleon ve Altered Beast. Bu beş oyun haricinde SEGA, iki haftalık periyotlarda yeni oyunlar ekleyecek.

 

Mobil cihazlara için sunulacak oyunlar, SEGA'nın kendi resmi emülasyonlu oyunları olacak ve SEGA konsollardaki deneyimini, aynı şekilde mobil cihazlarada taşıyacak. Artı olarak oyunların tümü, çevrimdışı şekilde de oynanabilecek yani oyunları oynayabilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duymanıza gerek yok. Buna karşın oyunlarda 'liderlik tablosu', 'haftanın lideri' gibi özellikler de bulunacak.

SEGA Oyunların kullanıcılar için en güzel yanı ise ücretsiz olarak sunulacak olmaları. SEGA'nın yaptığı açıklamaya göre, oyunların sadece başlarında ve sonlarında reklam ile karşılaşılacak. Yani oyun oynadığınız esnada herhangi bir reklam ile karşılaşmayacaksınız; böylece sizin de oyun oynarken 'acaba reklam çıkacak mı?' derdi yaşamanıza gerek kalmayacak. Oyunların başındaki ve sonundaki reklamların tamamen kaldırılması için SEGA'nın istediği ücret ise 1.99 dolar.

SEGA bir dönemin efsaneleri konsol oyunlarını mobil cihazlara taşıyor. hakkında yorumlar

  • Bekir | 10:47:34 | 31/Temmuz/2017 |

    SEGA nın bütün konsol oyunlarnı oynadım

SEGA bir dönemin efsaneleri konsol oyunlarını mobil cihazlara taşıyor. hakkında yorum yaz