• Apple Touch ID ye Veda Etmeye Mi Hazırlanıyor!

 

Apple Touch ID’ye Veda Etmeye Mi Hazırlanıyor!

 

 

Teknoloji devi Apple, ilk olarak iPhone 8 başlayarak yeni cihazları için geliştirilmiş yüz tanıma teknolojisi kullanacak, bu teknolojinin yer alacağı yeni modellerinde Touch ID’ye veda edecek.

 

iPhone 8’in resmi duyurusunun zamanı yaklaştıkça çıkan her söylentinin doğru olma ihtimali de artıyor. Buna bir de ünlü teknoloji analisti Ming-Chi Kuo’nun söylemleri eklenince, bırakın meraklıları, rakip firmalar bile pür dikkat oluyorlar. Dün iPhone 8 ile ilgili bir rapor yayımlayan Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni nesil güvenlik sistemlerini de anlattı. Kuo’ya göre Touch ID’nin yerini, bir banka ödemesi yapabilecek kadar gelişmiş ve güvenli olan yüz tanıma sistemi alacak.


Apple'ın söz konusu teknolojisi yeni yüz tanıma motoru, ön kameraya yerleştirilecek ve varlığı kesinleşmiş olan 3D sensör ile çalışıyor ve Bloomberg’in kaynaklarına göre ise sistem içerisinde bir de retina tarama özelliği bulunuyor. Geliştirilen bu yeni nesil güvenlik teknolojisi ise sadece bir kaç milisaniye sürede ekran kilidi açabiliyor. Bir parmak izi okuyucuya göre detaylı bir inceleme yapması ise 3D yüz tanıma sistemini daha güvenli hale getiriyor.

 

Samsung, iris tarayıcı yerleştirdiği Galaxy S8 modelinde güvenlik konusunda kusurlu olduğunu ispatladı. Bilgisayar korsanları, Samsung’un iris tarayıcı engelini zorlanmadan geçmeyi başardılar. Apple’ın rekabette bir adım öne geçmek için çalışmayı sürdürdüğünü söylemek mümkün. Bloomberg, bu özelliğin hala test edildiğini dile getiriyor. Özellikle iPhone 8’in bir Touch ID yerine 3D yüz tanıma ile geleceği konusu tam belli değilken, iPhone 8’den sonra çıkacak cihazlarda 3D yüz tanıma teknolojisinin yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Touch ID'nin yeni iPhone söylentileri başladığından beri ekrana gömülü şekilde geleceği söylendi. Sonra çıkan birkaç yalanlama ise Apple’ın ekrana sensör yerleştirmek konusunda yaşadığı zorluklar sebebiyle ertelediği ortaya atıldı. Şimdi de dünyaca ünlü bir Apple analisti, parmak izi okuyucusu ile vedalaşmamızı istiyor. İyice karışan bu meseleye çözüm getirecek tek şey sanıyoruz ki iPhone 8'in resmi duyurusu olacak.

Apple Touch ID ye Veda Etmeye Mi Hazırlanıyor! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Apple Touch ID ye Veda Etmeye Mi Hazırlanıyor! hakkında yorum yaz