• Instagram hesabında en fazla kazanan ünlüler!

 Instagram hesabında en fazla kazanan ünlüler!

 

Hayatımızda her geçen gün daha büyük bir yer kaplamaya sosyal medyanın önemli platformlarından Instagram, artık spor dünyası ve sanat dünyası için büyük bir haber kaynağı olmasının yanında bir önemli bir gelir kapısı da oluşturuyor.

Sosyal medya platformlarını kullanan çoğu kişinin fotoğraflarını paylaşmak için kullandığı en popüler sosyal medya programı Instagram günümüzde sadece bir sosyal medya platformu olmanın dışına çıkmış durumda... Sporcular, teknik ekipler, takım çalışanları bir yeni bir spor kulübüne transfer olduklarını bu sosyal mecra aracılığı ile duyurmaktalar, bu durum da sosyal platform Instagram’a aynı zamanda birinci ağızdan haberlere ulaşmak içinde bir kaynak olma özelliğini veriyor.

Sporcular takımlarındaki günlerine dair bilgilerini buradan paylaşıyorlar... Sporcunun, bir başka kulübe transferi söz konusu olduğunda yeni ekibine dair hesapları takip ederek, ya da eski ekibine dair hesapların takibini bırakarak, Instagram da beğeniler yaparak gününe ve geleceğine dair mesajlar vermiş oluyor. Taraftarlar da bu mecra üzerinden transferini istedikleri isimlerin paylaşımlarına cevaplar yazarak, neredeyse yönetimler kadar yoğun çalışıyorlar! Instagram, bol takipçisi olan hesaplar için aynı zamanda bir kazanç kapısı haline gelmiş durumda...

Yapılan araştırmalara göre Instagram hesabından en fazla kazananlar listesinde ilk 10'una giren iki sporcu var... Bu isimlerden Real Madrid'in şimdiden adını efsaneler arasına yazdırmış Portekizli süper yıldızı Cristiano Ronaldo listede 3. sırada... Ronaldo, 104 milyon takipçisiyle, paylaşım başı 400 bin dolar gelir elde ediyor.

Listenin ilk 10'u içindeki bir diğer yıldız sporcu ise basketbol dünyasından. Cleveland Cavaliers 'ın “Kral” lakaplı efsane oyuncusu Lebron james 30.7 milyon takipçiyle 10. Sırada. Lebron her paylaşım başına 120 bin dolarlık bir gelire imza atıyor.

Listenin başında ise 122 milyon takipçisiyle genç şarkıcı Selena Gomez bulunuyor. Gomez paylaşım başı 550 bin dolarlık bir gelire sahip. İşte o liste:

 

·        Selena Gomez (550 bin dolar)

·        Kim Kardashian (500 bin dolar)

·        Cristiano Ronaldo (400 bin dolar)

·        Kylie Jenner (400 bin dolar)

·        Kendall Jenner (370 bin dolar)

·        Khloe Kardashian (250 bin dolar)

·        Kourtney Kardashian (250 bin dolar)

·        Cara Delavingne (150 bin dolar)

·        Gigi Hadid (120 bin dolar)

·        Lebron James (120 bin dolar)

Instagram hesabında en fazla kazanan ünlüler! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Instagram hesabında en fazla kazanan ünlüler! hakkında yorum yaz