• Steam

 Steam'den Hilecilere büyük oyun!

 

Steam tarihin en büyük ban dalgası ile tüm oyun dünyasını sallandı özelliklede hileciler. 40 bin hesap kalıcı olarak ban yerken, Valve'ın kurnaz planı hilecilerin B planını da devre dışı bıraktı!

 

Steam, tarihin en büyük ban dalgası ile karşılaştı. Steam Yaz İndirimlerinden bir gün sonra tamı tamına 40 bin Steam kullanıcı hesabı Anti-Hile sistemi tarafından banlandı! Dönem dönem Steam banlama yapıyordu ancak bu sefer çok farklı hem banlanan kullanıcı sayısı itibariyle farklı hem de banlama seviyesi olarak bir tık ileri gittiler ve hilecilere karşı bir hile yaptılar.

 

Steam hilecilere büyük hile yaptı!

Uzun bir süredir hilecileri takip eden sistem, bu kişileri çevrimiçi hizmetler ve Steam hizmetlerinden uzaklaştırmak için en doğru zamanı kolladı. Ve yaz indirimlerinin sona ermesiyle 40 bin hesap kullanım dışı hale getirildi. Daha önce Ekim 2016'da 15 bin kullanıcının hesabı banlanmıştı. Bu denli büyük bir ban dalgası ilk defa gerçekleşti.

 

Steam ’in hilecilere uyguladığı cezayı da anlatmak gerekirse. Hilecilerin hesaplarına Steam tarafından VAC banı atıldı. Yani, ban yiyen kullanıcılar VAC koruma sistemi olan hiçbir oyunun hizmetlerinden yararlanamayacaklar. Elbette burada hedef Dota 2 ve CS:GO hilecileri.

 

Valve'ın bu işlemi Yaz İndirimleri sonrasında yapmasının sebebiyse hilecilere büyük ders vermek. İndirim zamanı hile yaptıkları oyunları ucuz fiyatlar ile birden fazla alıp, hediye olarak saklayan hileciler, hileleri açığa çıkıp hesapları banlandığında, hediye oyunları başka hesaba hediye edip hile yapmaya oradan devam ediyorlardı.

 

Valve’in küçük hilesi de tamda burada işte:

 

Bunun farkında olan Valve ise önce hilecilerin Steam Yaz İndirimleri sırasında paralarını harcamalarını bekledi, sonrasında ise VAC banlı hesapların hediye alma/yollama imkanlarını da sınırladı. Ayrıca VAC ban yiyen kullanıcılar envanterlerinde bulunan tüm Dota 2 ve CS:GO eşyalarını bu sebepten dolayı kaybettiler.

Steam den Hilecilere büyük oyun! hakkında yorumlar

  • İsmail | 10:28:33 | 31/Temmuz/2017 |

    Gabe yine yapmış yapacağını :)

Steam den Hilecilere büyük oyun! hakkında yorum yaz