Nokia: Amiral Gemisi Nokia 8 Tanıtıldı!

Nokia: Amiral Gemisi Nokia 8 Tanıtıldı!

Admin    6680 kez okundu

 Nokia: Amiral Gemisi Nokia 8 Tanıtıldı!

HMD Global Nokia'nın merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli Nokia 8 Londra’da düzenlediği etkinlikte tanıttı. İşte çift kameralı yeni Nokia’nın özellikleri ve fiyatı.

Telefon dünyasının lideri Nokia, marka haklarını HMD Global’e devretmişti. Geçen seneden itibaren yeni Android telefonlarla (Nokia 3, 5 ve 6) piyasaya giriş yaparak tepkileri ölçen HMD, yeni amiral gemisi Nokia 8 ile ortalığı sallamaya geliyor.

Nokia'nın yeni amiral gemisi bu yıl büyük bir trend haline gelen ve kullanıcıların büyük oranda talep ettiği çerçevesiz bir ekrana yönelmese de her üst seviye modelde olduğu gibi kendini rakiplerinden ayrıştıracak yeni özellikler barındırıyor. "Hayatı belgelemek için en iyi cihaz" olarak tanımlanan Nokia 8, kamera teknolojisine olabildiğince yüklenmiş durumda.

Arka tarafa dikey konumda yerleştirilmiş Zeiss logosunu taşıyan çift kamera kurulumlu Nokia 8, bu kuruluma bir kaç ilginç özellik ekliyor. "Bothie" adı verilen bir efekt ekleyen Nokia, kamera arayüzünü fazla kişiselleştirmese de özellik bakımından kimseye hayal kırıklığı yaşatmıyor.

Teknik donanım olarak şu an piyasadaki en yüksek performanslı mobil işlemcilerden biri olan Qualcomm Snapdragon 835 ve 4 GB RAM ile gelen Nokia 8, 64 GB dahili depolama içeriyor. Ekran olarak 5,3 inçlik 2560x1440 çözünürlükte ekran kullanılan modelde LCD ekran bulunuyor. OLED panel severler için üzücü olan bu duruma Nokia tarafından bir çözüm bulunmuş. Ekranın bir bölümünü düşük güç ile aydınlatacak Nokia 8, bu sayede Samsung ve LG'nin her zaman açık ekran özelliklerinden geri düşmeyecek.

Fiyat kısmında Nokia'dan uygun fiyatlı bir amiral gemisi bekliyorduk ancak durum malesef böyle olmadı. 705 dolarlık etiketle tanıtılan Nokia'nın amiral gemisi ülkemize diğer üst sınıf modeller gibi 3 bin TL'nin üzerinde bir etiketle giriş yapacaktır. 

Nokia: Amiral Gemisi Nokia 8 Tanıtıldı!

hakkında yorumlar

Henüz Yorum Yok
Nokia: Amiral Gemisi Nokia 8 Tanıtıldı!

hakkında yorum yaz

Gönder

Haberiniz Olsun Listesi

Playstation Plus

Playstation Plus'ın Ağustos 2017 Oyunları Belli Oldu.

Playstation Plus'ın Ağustos 2017 Oyunları Belli Oldu. Sony her ay olduğu gibi bu ay da, kalabalık bir liste ile Abonelerini sevindirecek gibi duruyor. Sony Interactive Entertainment, ağustos ayında PlayStation Plus abonelerinin...

WhatsApp Günlük 1 Milyar aktif Kullanıcıya Ulaştı!

WhatsApp Günlük 1 Milyar aktif Kullanıcıya Ulaştı!

WhatsApp Günlük 1 Milyar aktif Kullanıcıya Ulaştı! Günümüzün en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ile ilgili yeni istatistikler kullanıcılarla paylaşıldı. Günlük 1 milyar aktif kullanıcıya...

Moto Z2 Force Edition

Moto Z2 Force Edition

Moto Z2 Force Edition'un Özellikleri Duyuruldu! Motorola, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Moto Z2 Force Edition'ın özelliklerini duyurdu. Moto Z2 Force Edition özellikleri ile ilgili sürekli sızıntılar geliyordu ancak...

MIT Duyguları Okuyan Cihaz Geliştirdi!

MIT Duyguları Okuyan Cihaz Geliştirdi!

MIT Duyguları Okuyan Cihaz Geliştirdi! MIT'de görevli araştırmacılar EQ-Radyo teknolojisini kullanarak kişinin mutlu, üzgün, öfkeli veya heyecanlı olup olmadığını saptaya biliyorlar. Bu yeni teknoloji,...